Объявлений нет...
Категория каталога статей:

«Єдине вікно» в Донецькій митниці ДФС: заходи, досягнення, очікування

Протягом п’яти місяців 2018 року в Донецькій митниці ДФС активно  ведеться робота в напрямку інформування громадськості та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо переваг застосування принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів. За минулий період в митниці проведено 8 нарад із представниками бюджетоформуючих підприємств регіону за участю фахівців державних контролюючих органів.

Результатом проведених заходів стала оптимізована та узгоджена робота митниці та представників органів держконтролю. Також врегульовано питання використання в повному обсязі можливостей Інформаційного модуля «Єдине вікно».

Налагодження конструктивного діалогу із представниками бізнес спільноти  регіону надало можливість врахувати всі зауваження до державних контролюючих органів та  узгодити окремі спірні питання. Крім того, суб’єктам господарювання повідомлено про створення максимально сприятливих умов для застосування ними принципу «єдиного вікна» в пунктах проведення відповідних видів контролю.

Аналіз митних оформлень, що проведені в митниці протягом січня-травня поточного року, свідчить про поступову позитивну динаміку застосування принципу «єдиного вікна» суб’єктами господарювання.  Так за статистичними даними Донецької митниці ДФС наприкінці  січня 2018 року кількість оформлень за цим принципом  трохи перевищувала 25%, вже у лютому середній показник зріс  більше ніж в два рази. Наразі,  практично 77% всіх оформлень в митниці здійснюється за принципом «єдиного вікна».

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №44 «Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 05.10.2011 №1031 і від 25.05.2016 №364»  передбачено, що до 31 січня 2019 року  підприємства самостійно приймають рішення щодо проведення електронного декларування товарів з принципом «єдиного вікна», до того ж часу  можуть добровільно застосовувати систему у випадках: вивезення товарів за межі митної території України морським, залізничним та авіаційним транспортом.

Донецька митниця ДФС є експортооріентованою. Переважну  більшість експортних оформлень здійснюють найпотужніші містоутворюючі підприємства Донецької області з використанням  саме залізничного та морського транспорту. Цей фактор, певним чином, сповільнює зростання обсягу використання принципу «єдиного вікна» при експорті.  Статистичні дані свідчать, що на кінець травня 2018 року 67% всіх експортних оформлень в митниці проведено із застосуванням принципу «єдиного вікна», але цей показник теж має тенденцію до поступового зростання.      

З травня поточного року закінчився перехідний період, який передбачав добровільне застосування системи «єдиного вікна» в кожному новому місці митного оформлення.  Травневий моніторинг митних оформлень свідчить, що принцип «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів, які ввозяться на митну територію України,  в митниці використовується практично в повному обсязі. Протягом травня 2018 року 95% всіх зовнішньоекономічних операцій при імпорті здійснено за принципом «єдиного вікна».

Донецька митниця ДФС докладає максимум зусиль для пришвидшення процесу переходу суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності до безпаперового та безконтактного обслуговування, створює максимально комфортний та сучасний сервіс при здійсненні декларування товарів. Координаційні заходи, що і надалі триватимуть в митниці, дозволяють сподіватися на подальшу, більш інтенсивну динаміку збільшення використання суб’єктами господарювання інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» та досягти максимально можливого його застосування.

Категория Мариупольские новости
Дата размещения04.06.2018
Количество просмотров402
Статью добавил пользователь admin
Пожаловаться на публикацию
Еще статьи из данной категории
Предыдущие статьи Следующие статьи

Поиск статей в каталоге
расширенный поиск статей
загрузка...
Статистика объявлений
Всего объявлений: 331
Добавлено сегодня: 0
Добавлено вчера: 3
Подписка на рассылку
Ваше имя
Ваш Email
Статистика каталога статей
Всего статей: 622
Добавлено сегодня: 0
Добавлено вчера: 0
Недвижимость в Мариуполе     Авто в Мариуполе    Работа в Мариуполе    Мебель в Мариуполе   Техника в Мариуполе